KB Trepça

Trepça
NA BASHKON

Mirësevini në uebfaqën zyrtare të Klubit Basketbollistik Trepça
ku ju mund të informoheni me më të rejat e klubit.

NDESHJA

E RADHËS

vs

Detajet

Data Ora Liga Sezona
October 16, 2022 5:00 pm PRINCE CAFFE SUPERLIGA 2022

Lajmet

Më të reja

Këtu mund të informoheni me më të rejat e klubit Trepça

Eventet

KB TREPÇA

Klubi ynë

KB Trepça është një klub profesionist basketbolli me qendër në Mitrovicë Kosovë. Klubi garon në Superligën e Basketbollit të Kosovës, Ligën Ndërkombëtare të Basketbollit në Ballkan dhe Kupën e Kosovës. KB Trepca është një nga klubet më të suksesshme në Kosovë, pasi që deri më tani ka fituar 3 Kampionate Kombëtare dhe 4 Kupa të Basketbollit të Kosovës
Klubi aktualisht luan në qendrën sportive “Salla e Sporteve Minatori”, në qendër të Mitrovicës, me një kapacitet për rreth 3000 spektatorë.

0

SINCE

0 +

Ndeshje të fituara

0

Kampionate të fituara

0

Kupa të fituara

KLUBI

Mësoni më shumë reth klubit, të arriturave, lojtarët dhe shumë të tjera informacione të cilat i ndajm bashk me ju.

Shkolla e basketbollit

Talentët e ri, tani më pjesë e shkollës më të madhe të basketbollit KB Trepcça, regjistrimet dhe sukseset e shkollës.

KB TREPÇA

Njihuni më shumË me ne

Trepça shop

Palestra Minatori

Ekipi i basketbollit

Galeria

Disa nga momentet

Sponzorët

Regjistrohu në buletinin tonë