KB Trepça

Klubi

Trepça na bashkon

Klubi Trepça

KB TREPÇA

Klubi ynë

KB Trepça është një klub profesionist basketbolli me qendër në Mitrovicë Kosovë. Klubi garon në Superligën e Basketbollit të Kosovës, Ligën Ndërkombëtare të Basketbollit në Ballkan dhe Kupën e Kosovës. KB Trepca është një nga klubet më të suksesshme në Kosovë, pasi që deri më tani ka fituar 3 Kampionate Kombëtare dhe 4 Kupa të Basketbollit të Kosovës
Klubi aktualisht luan në qendrën sportive “Salla e Sporteve Minatori”, në qendër të Mitrovicës, me një kapacitet për rreth 3000 spektatorë.

Sponzorët

Lojtarët

Njihuni me lojtarët dhe pozitat e tyre në Klubin Basketbollistik Trepça 

Valdrin Haxhiu

Player

Valdrin Haxhiu

Drilon Hajrizi

Player

Drilon Hajrizi

Agon Selmani

Player

Agon Selmani

TY COCKFIELD

Player

TY COCKFIELD

Shpat Syla

Player

Shpat Syla

Samir Zekiqi

Player

Samir Zekiqi

Ryan Weright

Player

Ryan Weright

Rinol Gashi

Player

Rinol Gashi

Ramadan Zekiqi

Player

Ramadan Zekiqi

Corban Collins

Player

Corban Collins

Burim Zekiqi

Player

Burim Zekiqi

Blend Mehana

Player

Blend Mehana

Anid Gashi

Player

Anid Gashi

Andrew Gordon

Player

Andrew Gordon

Amin Hot

Player

Amin Hot