KB Trepça

Lajme

Trepça fiton Kupën e Kosovës në Basketboll

Klubi nga Mitrovica KB Trepça është shpallur kampione e Kupës së Kosovës në Basketboll. Në një ndeshje që ishte e zjarrtë dhe me shume aksione të bukura, Trepça shënoi fitore me rezultat 76:62 kundër KB Bashkimit. Trepça në finale erdhi pas fitores në gjysmëfinale përballë Pejës që ishte edhe organizatori i kësaj kupe, ndërsa Bashkimi …

Trepça fiton Kupën e Kosovës në Basketboll Read More »